تبلیغات
کرمانشاهیان - برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت در کرمانشاه،مسئله این است!
آپلود عکس
برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت در کرمانشاه،مسئله این است!
شنبه 18 مرداد 1393 ساعت 12:26 ق.ظ |  | ( نظرات )

کرمانشاهیان - شاید بتوان گفت که جرقه انتقاد از برگزاری کنسرت در کرمانشاه با یادداشت انتقادی دلاوران مرصاد با عنوان " ثواب دارد!" از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه آغاز شد. شعیب نظری در این یادداشت خود در شنبه چهارم مرداد ماه سال جاری نوشت : " چند وقتی است  به این نکته فکر می کنم که چرا یکی پیدا نمی شود به  ما هم بگوید که بالاخره این اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان چه کار خاصی انجام می دهد ؟" وی با بیان این مطلب که انچه که تاکنون در این سازمان انجام گرفته با منویات رهبری در خصوص توصیه های اکید ایشان در مورد فرهنگ هم خوانی ندارد ادامه می دهد که : " البته حالا که فکر می کنم می بینم خیلی کارها شده ،چندین مجوز برگزاری کنسرت صادر شده این خودش کلی کار فرهنگی است دیگر ،حالا نمایشگاه قرآنی هم همین طور سر سری و باری به هر جهت برپا گردید  ویک جورایی  سمبل کاری شد و رفت زیاد مهم نیست . " سپس در تاریخ یکشنبه 12 مردادماه خط قرمز کرمانشاه در پستی به برگزاری کنسرت محسن یگانه در روزهای 15رو 16 مردادماه در کرمانشاه با عنوان " موج دوم سونامی کنسرت در کرمانشاه شروع شد!" اشاره می کند. این وبگاه اصولگرا در یادداشت روز بعد در خصوص برگزاری این کنسرت چنین نوشت : " حال که متولیان فرهنگ ما در کرمانشاه ، تدبیری در خصوص برگزاری کنسرتهای مختلط ندارند . از نیروی انتظامی و مسئولین امنیتی استان مصرانه خواهانیم با تصویب طرحی همچون استانهای آذربایجان غربی و شرقی ، موجبات عدم تکرار برگزاری کنسرتهای مختلط و تاسف بار گذشته را فراهم آورند .تا فقط افرادی که واقعا دوستدار موسیقی فاخر هستند در این مجالس شرکت کنند ، نه عده ای مرفه بی درد که بساط لهو و لعبشان در منازل خود به مراتب بیشتر فراهم است و فقط به قصد حریم شکنی اعتقادات مذهبی در اینگونه محافل رقاصی شرکت میکنند . بی تردید فرهنگ انقلابی مورد مطالبه رهبری عظیم الشان ایجاب میکند ، غیرتمندانه و بسیجی وار مقابل این هجمه های فرهنگی و مهندسی شده ایستاد واجازه برگزاری کنسرتهای مختلط را در این شهر شهید پرور نداد."

مهدوی چشمه گچی دبیرکل حزب توسعه کرمانشاه با لبخندستیز خواندن نحوه ی برخورد این دو وبگاه با مسئله برگزاری کنسرت در کرمانشاه و همانند خواندن این نوع نگاه به مسئله با تفکر فرقه تروریستی داعش در وبگاه حزب توسعه چنین نوشت : " مردم ایران و بخصوص مردم شرافتمند کرمانشاه اگر این تفکر متحجرانه شما را قبول داشتند که در انتخابات سال گذشته بجای رای دادن به دکتر روحانی به کاندیدای شما رای می دادند!" چشمه گچی در ادامه صحبت های خود چنین افزود : " این افراد لبخند ستیز با شادی مردم مخالف هستند و دوست دارند مردم هر روز توی سر خودشان بزنند و گریه و زاری کنند و اینجور تفکری  را می خواهند به نسل جدید معرفی کنند. تفکرات واپس گرا و لبخند ستیز که مخالف شادی های مشروع و قانونی مردم می باشند نزدیک و شبیه به تفکر داعشی هاست .شما چرا با شادی مردم مخالفید؟ چرا تا کنسرتی می خواهد در این شهر برگزار شود صدای واسلامای شما بلند می شود ؟ چرا مردم عزیزی را که می خواهند برود و ساعتی را به شادی بگذرانند بی دین خطاب می کنید ؟ مگر شما نمایندگی انحصاری اسلام را در این استان برعهده دارید؟ مردم کرمانشاه در جریان برگزاری کنسرت های قبلی کدام خلاف شرع را مرتکب شدند؟ حالا آن آخر سالن چند تار موی یک دختر بچه ای هم از زیر روسری اش بیرون زده آیا اسلام عزیز به خطر افتاده است ؟" چشمه گچی با اشاره به مسافرت های مردم کرمانشاه به ایالات کرد نشین کشور عراق در تعطیلات در ادامه نوشت : " وقتی شما جلوی موسیقی های مجاز و شادی های مشروع مردم را به بهانه های مختلف می گیرید موجب می شود در تعطیلات عید سال گذشته 30 هزار نفر کرمانشاهی از مرز قصرشیرین بروند سلیمانیه عراق پای کنسرت مبتذل خواننده ای لس آنجلسی بنشینند .

من از منابعی آمار گرفته ام که در تعطیلات عید فطر امسال و روزهای بعد از آن 15 هزار کرمانشاهی به ترکیه و سلیمانیه عراق برای تفریح رفته اند!"

این اظهارات چشمه گچی توسط وبگاه های دولاوران مرصاد و خط قرمز کرمانشاه با بیان این مطلب که کنسرت ها را تفکیک جنسیتی کنید بی پاسخ نماند  و هرکدام در پست های جداگانه ای به اظهارات چشمه گچی پاسخ دادند.

دلاوران مرصاد نوشت : " اگر تفکیک جنسیتی شد و بازهم استقبال گردید شما راست می گویید ولی اگر تفکیک جنسیتی شد و کار وکاسبی برگزارکنندگان کنسرت از سکه افتاد شهامت عذر خواهی را داشته باشید. بله به قول شما ما افراطی هستیم ؛ما خنده ستیز هستیم ؛نسل جوان ما تا به کی باید قربانی تصمیم گیری های خودخواهانه نسل شما باشد؟!آیا مشکل اصلی جوانان ما کمبود شادی در یک کنسرت چند ساعته است ؟!با برگزاری این کنسرت ها تمام مشکلات آنها حل می شود؟!

 

بیکاری مشکل نیست ؟فقر مشکل نیست ؟اعتیاد مشکل نیست ؟طلاق مشکل نیست ؟بی ارزش شدن ارزش های دینی مشکل نیست ؟!شما به نمایشگاه قرآنی امسال سر زدید؟!هیچ می دانید که مجموعه فرهنگی یکی از ارگانها که با بودجه ۵میلیون تومانی قصد تأمین کتاب های مورد نیازش را داشت نتوانست حتی به اندازه بودجه اش کتاب خریداری کند ؟

آقای چشمه گچی چند درصد جوانان کرمانشاهی توان خرید بلیط های ۷۰و ۸۰هزارتومانی را دارند؟!

مگر شما از شادی جوانان دم نمی زنید؟!چند نفر ازجوانان جعفرآباد و کیهانشهر و مسکن و ظفر وشهرک های اطراف می توانند این بلیط ها را تهیه کنند؟!

چرا نسبت به ترویج کاری دست می زنید که مختص به قشر مرفهین بی درد جامعه است .

کجای این کنسرت ها جایگاه ابراز شادی  جوانان بی بضاعت کرمانشاهی است ؟!کدام فرزند روستایی می تواند از این بساط شادی که حضرتعالی از آن دفاع کرده و بنده و امثال بنده را بخاطر انتقاداز آن داعشی نامیده ایداستفاده کند؟

کدام کارمند و کارگری توان تهیه چهار عدد بلیط برای خود و خانواده اش را دارد؟!پشت پرده برگزاری این کنسرت ها کیست ؟!عواید و درآمد آن به جیب چه کسانی می رود؟!نگویید که مدیر برگزاری این کنسرت ها در راه رضای خدا کار می کند !!!!"

خط قرمز کرمانشاه هم در همان روز چنین نوشت : " حرف ما اینست که اداره ارشاد ما ،برای دیگر جوانانی که علاقه ای به کنسرت ندارند چه بر نامه هایی دارند . سهم شهرستانهای محروم  و جوانان روستایی و مساجد و هیئتها ازبرنامه های  فرهنگی چقدر است ؟ برای مبارزه با اعتیاد جوانان ، مقابله با تفکرات وهابیت و تکفیری ها  ، مبارزه با فحشا ، استحکام بنیاد خانواده و ... چه بسترهای فرهنگی ایجاد شده است .؟ چرا باید با ظلم به مقوله فرهنگ اصیل و اسلامی ،  اداره ارشاد ما عملا آن را در ترویج و برگزاری کنسرتهای زنجیره ای تعریف کند و سایر مسائل اصلی به ورطه فراموشی سپرده شود ؟ چه کسی جوابگوی حریم شکنی برخی از افراد شرکت گننده در این مجالس است ؟ آیا امام زمان (عج) ، شهدا و رهبری از برگزاری چنین مجالسی راضی هستند ؟  "

چشمه گچی دبیر کل حزب توسعه کرمانشاه برآن شد تا ماموریت تقدیم شکایت از گردانندگان وبگاه خط قرمز کرمانشاه به مشاور حقوقی حزب محول نماید.درپی شکایت چشمه گچی از این وبگاه دلاوران مرصاد در یادداشتی چنین نوشت : " چرا بعضی ها به خود اجازه می دهند که به مردم و به شعور مردم توهین کنند ؟!و اگر کسی هم اسمی از آنها ببرد سری دست به قلم شده و راه شکایت پیش بگیرند؟!

سایت های این افراد باید شبانه روزی محل درج شایعه و تهمت های بی پایه و اساس به استاندار و معاونین و نمایندگان استان و اعضای شورای شهر و مدیر کل ادارات مختلف و چهره های سیاسیو نخبه استان باشد بعد هیچ کس هم حق اظهار نظر مخالف اظهار نظر ایشان را هم نداشته باشد !

آخر این چگونه بساط شادی و لبخندی است که فقط یک عده ی معدود و محدود می توانند از آن استفاده کنند ؟!!

یکی نیست به اینها بگوید که چشمانتان را باز کنید و ببینید که تهاجم فرهنگی چه با بنیان خانواده های ایرانی کرده است جوانان که دیگر جای خود دارند!

چرا سینماها خالی شد و یکی پس از دیگری متروکه و تعطیل شدند؟!چرا هیچ نمایشنامه ای ولو طنز در این شهر اجرا نمی شود؟!شادی فقط در کنسرت است ؟!

نمی توان برنامه های شاد فرهنگی در ایام ولادت امامان معصوم (ع)داشت؟!

آخرین مسابقه فرهنگی ورزشی و یاهنری چشم گیری که در این شهر برگزار شده چه موقع بوده ؟!

آیامسابقات فرهنگی پیامکی داریم ؟!با داشتن ظرفیت بالقوه ای همانندطاق بستان اجرای برنامه های فرهنگی در روزهای تعطیل هفته داریم ؟!

آیا برنامه ای برای آشنایی هر چه بیشتر سایر هموطنان با فرهنگ اصیل کرمانشاه و کرمانشاهی داریم ؟!

یک فیلم سینمایی فاخر در استان ساختیم ؟!یک سریال ارزشمند که قابل پخش در شبکه های سراسری باشد ساختیم ؟!

اصلا گیریم که حق با این آقایان باشد؛در کرمانشاه قحطی خواننده و نوازنده آمده است ؟!اگر پای انتفاع در میان نیست خب به هنرمندان کرمانشاهی مجوز اجرای کتسرت بدهید تا هر هفته کنسرت اجرا کنند لااقل پول توجیبی جوانان ما به جیب دلالان نرود.

اینها باید بدانند که روزی فرا رسیده که دیگر برای همیشه باید دست از این شانتاژها بردارند دست آنها خیلی وقت است که برای همگان چه مسؤلین محترم استانی و چه مردم رو شده و این دست و پا زدن ها بیشتر آنها را از چشم مردم خواهد انداخت ."

این یادداشت دلاوران مرصاد پایان این مناقشه وبگاهی در دنیای مجازی بود که البته بدون نتیجه به ناگاه قطع شد البته شاید نگارنده از نتایج این بحث مجازی بی اطلاع باشد که اگر این چنین است جهت اطلاع رسانی صحیح حقیر را نیز مطلع بفرمایید. بهرحال فارغ از درست یا نادرست بودن برگزاری کنسرت در کرمانشاه انچه که در این اتفاقات و یادداشت ها می توان دید عدم سعه صدر بود . نمی توان پذیرفت تا کسی انتقادی کرد او را به باد تهمت و افترا بست و در نهایت کار به شکایت و دادسرا کشیده شود.

لازمه داشتن یک جامعه مردم سالارانه دینی این است که تک تک اعضای آن جامعه دارای روحیه ی نقد پذیری و سعه صدر باشند.


مرتبط با: اجتماعی ,


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
دیگر موارد